Letiště v Rusku

Letiště Domodědovo:

Je to nejmoderněji vybavené mezinárodní letiště a celníci bývají méně problémoví než na jiných letištích.

Avšak pouze British Airways a Swiss Air jsou jediné mezinárodní společnosti, které mají povolení přistávat na tomto letišti.

Z letiště Domodědovo do centra Moskvy je to 45 km. Od roku 1978 až do roku 1992 sloužilo jako vnitrostátní letiště. Otevření letiště se uskutečnilo v roce 1965.

Letiště Šeremetěvo:

Patří mezi největší letiště v Rusku a nejvýznamnější v Moskvě. Otevřeno bylo 11.08.1959. Pravidelné přepravování cestujících bylo zavedeno 3.9.1964. Díky konání letních olympijských her v Moskvě roku 1980, byl kapacitně rozšířen terminál číslo 2. Dne 12.3.2007 byl vybudován i bezbariérový terminál. Celkem jsou zde tři terminály:

Terminál 1 slouží k letům po Rusku a do Běloruska.

Terminál 2 slouží k mezinárodním letům.

Terminál 3 slouží především k charterovým a krátkým mezinárodním letům.

Letiště Šeremetěvo se nachází 29 kilometrů od Rudého náměstí. Od roku 2008 jezdí z centra Moskvy na letiště (k terminálu 2) vlak.

Na tomto letišti má největší základnu, co se týče počtu přepravy cestujících, společnost Aeroflot. Důležitou leteckou společností tohoto letiště jsou také ČSA.

Letiště Vnukovo:

Z tohoto letiště je to do centra 28 km. Odlétají odtud vrtulníky a letadla do méně přístupných částí Ruska (jako je Dálný východ, Sibiř).