Rusko víza

Pokud Vás baví turistika a prosté toulání se přírodou a Českou republiku už máte prochozenou křížem krážem, pak nezbývá než vyrazit do zahraničí. Je jen málo zemí, které Vám mohou nabídnout takovou přírodní rozmanitost jako právě Rusko víza. Tato země, která se rozkládá přes značnou část kontinentu, Vám může nabídnout hory, moře, jezera, tundry nebo stále zasněžené oblasti. Ale samotná realizace cesty do Ruska nemusí být pro každého jednoduchá. Naznačíme si tedy, jak postupovat, pokud Vám Rusko imponuje, ale nevíte, čím začít.

Realizace se zakládá hlavně na dokumentaci, která musí být správně vyřízená a platná. Jedná se o čtyři základní pilíře, z nichž prvním a nejdůležitějším jsou ruská víza. Víza se vydávají na konzulátech, které jsou v České republice pouze tři. Můžete navštívit Brno, Prahu nebo Karlovy Vary. Na těchto místech se podává žádost o víza. Rusko víza se dočkáte již do dvou týdnů nebo i dříve a bude Vás to stát zhruba tisíc korun. Víza se razí na volnou dvoustranu do cestovního pasu. Váš pas musí být platný a musí mít zmiňované prázdné stránky. Kromě těchto podmínek by zde měla být také aktuální fotografie. Pokud si budete zařizovat nový pas, počítejte s prodlevou až měsíc.

Rusko sice není nepřátelské vůči turistům, ale víza musí mít každý, pro koho platí tato povinnost a kromě něj taky ještě pozvání. To buď obdržíte od obchodního partnera, od rodiny či známých nebo si jej můžete objednat na internetu zhruba za pět set korun. To samozřejmě platí i pro celou realizaci cesty. Pokud se vám nechce organizovat si cestu svépomocí, pak si na internetu najděte vhodnou agenturu, která vám víza a všechny požadované dokumenty vyřídí. Zadarmo to ale nebude a cena se bude odvíjet od specifik a požadavků, které budete agentuře zadávat.

Rusko Vám kromě krásné přírody nabídne také mnoho památek. Najdete zde například mnoho objektů, které jsou zapsány na seznamu UNESCO. Z těch nejznámějších objektů je to například historická část Moskvy nebo Jaroslavle. Rusko víza se rozhodně vyplatí alespoň jednou navštívit.