Rusko vízum

Rusko a pracovní cesta

Také máte navštívit Rusko a tím pádem i vyřídit vízum? Pokud ano není čeho se bát. Já jsem jela na pracovní cestu, jelikož se Rusko, tedy samozřejmě firma z Ruska, stala naším novým obchodním partnerem. Když odezněla prvotní radost, že vybrali zrovna mě, přišli starosti, jak zařídit vízum.  Nikdy předtím jsem se o vízum nestarala a už vůbec nezařizovala! A tak se slova Rusko vízum stala nejčastěji napsanými slovy do vyhledávače.

Zjistila jsem si potřebné podklady, které Rusko vyžaduje k vyřízení víza. Není tam nic neobvyklého, řekla bych. Základem je samozřejmě cestovní pas, vaše fotografie, pojištění na cestu. Je potřeba vypsat také formuláře které Rusko potřebuje k vyřízení víza. Tyto formuláře se dají najít na internetu, je však třeba dát pozor, aby byly aktuální, protože na internetu koluje spousta starých, neaktuálních formulářů, které by vám Rusko nepřijalo a vízum nevyřídilo. Pokud z toho máte obavy, stejně jako já, není nic jednoduššího než oslovit zprostředkovatelskou firmu a budete mít naprostou jistotu, že máte veškeré papíry v pořádku. Pak lze předpokládat že do 10 pracovních dní už budete mít vízum u sebe.

Samozřejmě pokud chcete navštívit Rusko můžete si vízum vyřídit i samy, bez pomoci jakékoliv společnosti. Určitě je to možnost a neříkám, že to nelze. Jen z vlastní zkušenosti vím, jak bezstarostně to jde s využitím této společnosti. Teď kdybych měla navštívit Rusko, nebo jinou zemi, kde vízum potřebuji, znova, tak to rovnou házím za hlavu. Protože vím kolik jsem měla starostí s přípravou na cestu, s vyřizováním podkladů a tak dále, že vážně nevidím důvod proč si ještě těch starostí přidávat. Navíc je to velká časová úspora, tudíž já mám jasno, ať už pojedu na dovolenou nebo na pracovní cestu, ať už mě čeká Rusko nebo vízum do jiné země, tak to nechávám na odbornících.

Ačkoliv už je má pracovní cesta nějaký ten pátek za mnou, pořád na ni vzpomínám jen v dobrém. Rusko je krásná země a stojí za to navštívit, a to že potřebujete vízum Vám nemusí stát v cestě.